Пн-Пт 9:00-18:00
     Сб 9:00-14:30

RU | UA

Датчик СО потенціометр Деу Сенс 1.3. Низькі холості обороти і велика витрата палива

Відгуки: 0

Датчик СО потенціометр Деу Сенс 1.3. Низькі холості обороти і велика витрата палива

ОС потенціометрДля коректної роботи двигуна Деу Сенс важливий стан топливоповітряної суміші, яка подається в камеру згорання. При її надмірному або недостатньому збагаченні виникають перебої в роботі силового агрегату.

Значною мірою подання кількості палива в цій моделі автомобіля регулюється з допомогою CO потенціометра. Встановлений він з лівого боку підкапотного простору по напряму руху автомобіля, ближче до лобового скла.

Даний датчик по суті є змінним резистором, який змінює напругу, що подається на нього, залежно від положення повзунка. Зміна напруги у свою чергу враховується електронним блоком управління при формуванні топливоповітрянної суміші.

Збільшення напруги дозволяє понизити кількість палива, що подається, тоді як зниження дозволить добитися зростання об'єму подання бензину.

На проблеми з датчиком СО потенціометра Деу Сенс може вказувати нестабільна робота двигуна на холостому ходу. Зокрема, може відбуватися детонація топливоповітрянної суміші що супроводжується сильною вібрацією двигуна або він починає захлинатися.

Також знижуються або сильно коливаються обороти на холостому ходу. Важливо звертати увагу на витрату палива, яка в деяких випадках починає істотно рости.

Особливості СО потенціометра і регулювальні роботи з ним на Деу Сенс

Передусім необхідно відмітити, що цей датчик встановлювався переважно на автомобілі до 2005 року випуску, поки не були посилені вимоги екологічності. Надалі його замінив каталізатор і лямбда-зонд.

До датчика підводиться два дроти (в деяких випадках три). По одному дроту подається опорна напруга в 5 В. Другий є дротом маси. Якщо є 3 дріт, то він відповідає за передачу сигналу.

Підключення СО потенціометра

Якщо порівнювати з лямбда-зондом, який реагує на повне або неповне згорання палива в циліндрі, то він дає сигнал про неповне згорання на ЕБУ, який знижує подання палива. СО потенціометр у свою чергу дає постійний сигнал, який виставляється на заводі і є оптимальним для правильної роботи двигуна.

При цьому таке виставляння датчика дозволяє мінімізувати викиди вуглекислого газу, звідки і пішла назва СО-потенціометр.

Тобто датчик відповідає за повноту згорання палива в камері згорання Деу Сенс. З подібним регулюванням багато хто міг зіткнутися при використанні карбюратора на старіших автомобілях або інших пристроях.

Датчик зазвичай не вимагає регулювання

Свідчення датчика враховуються комп'ютером тільки на холостому ходу. Як тільки натискається педаль газу і приходить в дію дросельна заслінка, ЕБУ перестає враховувати дані СО-потенціометра. Паливна суміш надалі готується за свідченнями інших датчиків, ДПДЗ, витрати повітря, абсолютного тиску і інших.

За відсутності необхідності краще взагалі не чіпати датчик СО-потенціометра. Правильно відрегулювати його можна, тільки використовуючи газоаналізатор, який є навіть далеко не в кожному сервісі. Виставляється датчик за оптимальним змістом СО у вихлопі, після чого більше не регулюється.

Приклад газоаналізатора

Зазвичай свідчення датчика СО потенціометра складають близько 2,5 В. В даному випадку свідчення трохи вищі, датчик регулювався, але з дотриманням усіх вимог і із застосуванням газоаналізатора.

Показники напруги на датчику

Також часто можна зустріти випадки, коли при необхідності поправити холостий хід починають змінювати положення дросельної заслінки Деу Сенс, просто закручуючи регулювальний (упірний) болт. Проте у більшості випадків це тільки ще більше посилює ситуацію.

Іноді регулюють дросельну заслінку

Річ у тому, що пропорційно зміні положення дросельної заслінки необхідно коригувати і СО потенціометр. Інакше ситуація ще більше посилюватиметься, двигун працюватиме гірше.

Зростає об'єм повітря, що подається, свідчення датчика залишаються незмінними, а значить об'єм подання палива колишній. Відповідно, суміш виходить збідненою. Якщо повітря після регулювання дросельної заслінки подається менше, то суміш стає перенасиченою.

Таким чином проміжок в дросельній заслінці безпосередньо впливає на регулювання СО потенціометра. Треба помітити, що регулювати датчик необхідно тільки на добре прогрітому двигуні, на холостих оборотах.

Датчик регулюють на прогрітому двигуні

Важливо враховувати, що регулювання датчика може знадобитися у разі зняття для чищення або заміни дросельної заслінки Деу Сенс.

За бажання можна підключити адаптер і, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, перевірити як все працює. Також можна перевірити що буде коли змінюється співвідношення повітря і бензину в топливовоздушной суміші.

Підключаємо адаптер

При збідненні суміші починається детонація і вібрація, з'являється характерний стук. Відбувається помітне зниження оборотів.

Двигун глухне при недостатньому поданні бензину

Надмірне збагачення суміші призводить до утворення стукаючих ударів і зниження оборотів. З вихлопною йде чорний дим, чутний характерний бензиновий запах. При подальшому збагаченні з'являється вібрація, двигун починає захлинатися і глохнути.

Надмірне збагачення призводить до нестабільної роботи двигуна

Таким чином при проблемах з холостими оборотами не слід забувати про СО потенціометрі, можливо, його хтось при ремонті покрутив, що і стало причиною неполадки.


Коментарі» Всі статті

Корисні статті

Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання 04.04.2024 Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання

Перевірка котушки запалювання Чері Тіго ​ Ремонт ключа...

Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика 25.03.2024 Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика

  Рекомендації по заміні підшипника генератора...

Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція 11.02.2022 Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція

Перші проблеми з рульовою рейкою Шевроле Лачетті зазвичай...

Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті 28.01.2022 Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті

Під час ремонту або планового огляду Шевроле Лачетті виникає необхідність у...

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос 14.01.2022 Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

При плановій заміні високовольтних проводів і свічок Деу Ланос...

Погано гріє пічка Шевроле Лачетті 31.12.2021 Погано гріє пічка Шевроле Лачетті

​ Система опалення салону Шевроле Лачетті схильна до деяких...

Всі статті »

.