Пн-Пт 9:00-18:00
     Сб 9:00-14:30

RU | UA

Як швидко прогрівати двигун на Шевроле Лачетти

Відгуки: 0

Як швидко прогрівати двигун на Шевроле Лачетти

ДвигунДосить відомою для багатьох автовласників є проблема прогрівання двигуна у холодну пору року. Пов'язано це з конструктивними особливостями системи охолодження багатьох сучасних авто, включаючи Шевроле Лачетті.

Йдеться про те, що після запуску двигуна відбувається нагрівання антифризу, який потім йде в розширювальний бачок. У ньому в цей час зазвичай знаходиться 1-2 літри антифризу, холодного, який змішується і з теплим і остуджує його. Відповідно, доводиться прогрівати додатковий об'єм рідини.

Через це і затягується процес прогрівання двигуна автомобіля, а як підсумок – росте витрата палива. Усунути подібні недоліки можна, внісши незначні зміни в конструкцію системи охолодження.

Робота системи охолодження Шевроле Лачетті і прискорення прогрівання двигуна

Система охолодження зроблена за протічним принципом, і при її роботі рідина циркулює по патрубках і проходить через розширювальний бачок.

Розширювальний бачок

Відповідно, коли двигун починає грітися, рідина по патрубку, який перед термостатом, проходить через дросельну заслінку, нагріваючи її, і йде в розширювальний бачок. У ньому є близько 1,5 літра холодного антифризу, який доведеться також прогріти.

Прогрівається дросельна заслінка

В процесі циркуляції холодна рідина з бачка йде в двигун, де прогрівається. Проте це призводить до збільшення часу прогрівання, оскільки гріється додатковий об'єм рідини.

Проте, в товстий шланг, що йде від бачка, можна врізати трійник, з'єднавши його з патрубком, що йде від двигуна до бачка. Таким чином нагріта рідина не йтиме у бачок, а циркулюватиме по кругу, що виключить необхідність нагріву антифризу у бачку.

В шланг можна врізати трійник

Деякі автовласники стверджують, що для прискорення прогрівання двигуна Шевроле Лачетті, необхідно перекрити патрубок, що йде від радіатора до розширювального бачка. Проте по факту це не дасть ніякого результату.

Не варто перекривати шланг від радіатора

Якщо термостат робочий, то нагріта рідина до моменту хорошого прогрівання двигуна не йтиме в радіатор і розширювальний бачок через нього. Перевірити це можна, просто взявшись за патрубок, який йде до радіатора і завести автомобіль. Патрубок залишатиметься холодним до прогрівання двигуна.

Перевіряємо температуру патрубка

Для перевірки можна додати до патрубка прозорий шланг, і завести автомобіль. Як помітно, рідина по ньому не циркулює. Відповідно, перекривати цей патрубок марно. В даному випадку патрубок більше призначений для відведення бульбашок повітря з радіатора, і тільки потім для циркуляції захололої в радіаторі рідини.

Підключили прозорий шланг

Проте спочатку гаряча рідина йде по патрубку від двигуна до розширювального бачка. Це видно і по сліду потоку антифризу у бачку.

Потік циркулюючої рідини

До речі, є і деякі особливості в роботі термостата Шевроле Лачетті. Якщо стоїть пристрій на відкриття в 92 градуси, то відкриття станеться, коли на бортовому комп'ютері буде 87 градусів. Це пов'язано з розташуванням температурного датчика, так що не варто відразу перевіряти термостат.

Відстежуємо температуру рідини

Перед врізанням трійника необхідно злити охолоджувальну рідину, хоч би частково – близько 2,5 літрів. Цього буде досить для того, щоб не проливався антифриз при виконанні робіт.

Зливаємо рідину

Врізаємо трійник, і тепер гаряча рідина повертатиметься відразу в двигун, минувши розширювальний бачок. По одному з відгалужень бульбашки повітря йтимуть у бачок.

Врізаємо трійник

Таким чином можна буде істотно прискорити процес прогрівання двигуна, а як результат – заощадити паливо.


Коментарі» Всі статті

Корисні статті

Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання 04.04.2024 Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання

Перевірка котушки запалювання Чері Тіго ​ Ремонт ключа...

Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика 25.03.2024 Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика

  Рекомендації по заміні підшипника генератора...

Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція 11.02.2022 Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція

Перші проблеми з рульовою рейкою Шевроле Лачетті зазвичай...

Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті 28.01.2022 Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті

Під час ремонту або планового огляду Шевроле Лачетті виникає необхідність у...

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос 14.01.2022 Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

При плановій заміні високовольтних проводів і свічок Деу Ланос...

Погано гріє пічка Шевроле Лачетті 31.12.2021 Погано гріє пічка Шевроле Лачетті

​ Система опалення салону Шевроле Лачетті схильна до деяких...

Всі статті »

.