Пн-Пт 9:00-18:00
     Сб 9:00-14:30

RU | UA

Слабкі місця Шевроле Епіка 2.0 і 2.5. Чому двигун 2.0л кращий, ніж 2.5л

Відгуки: 0

Слабкі місця Шевроле Епіка 2.0 і 2.5. Чому двигун 2.0л кращий, ніж 2.5л

Шевроле ЕпікаДосить популярним і поширеним автомобілем є Шевроле Епіка. Цей седан з категорії відносно доступних авто прославився своєю надійністю і непримхливістю, а також простотою в обслуговуванні.

Проте не варто забувати і про те, що ця модель авто, як і множина інших, має свої вразливі місця. Якщо своєчасно дізнатися про них і вчасно проводити обслуговування усіх важливих блоків, то проблем з автомобілем практично не буде.

Слід враховувати, що обслуговування автомобілів з різними об'ємами двигуна вимагає звернення уваги на різні деталі. Міняється не лише потужність, але і проблемні ділянки автомобілів, оснащених різними силовими агрегатами, хоча ряд поломок характерний для обох варіантів.

Звичайно, сильних сторін у цього авто багато, але не обійшлося і без недоліків, які і належить уважно вивчити.

Недоліки Шевроле Епіка і переваги 2-літрового двигуна над 2,5-літровим

Нові двигуни для моделі замовлялися ще в Porsche. Конструкція вийшла компактна, така, що ретельно пропрацювала, з відмінною системою охолодження, компонуванням і значним ресурсом ланцюгового приводу ГРМ.

Двигун

Проте не обійшлося без деяких проблем, швидше пов'язаних з корейськими недоробками. Недивно, адже спочатку розробку цього двигуна замовляв Деу, який надалі був поглинений американським брендом.

Зокрема, відзначається регулярна корозія і утворення течі на патрубках системи охолодження. Також можна відмітити проблеми з частими поломками розширювального бачка. Ще однією проблемою можна назвати помпу, а точніше її лопасті, які регулярно відпадають.

Розширювальний бачок

Ресурс каталізатора Шевроле Епіка складає близько 200 тисяч км пробігу. Після цього істотно зростає вірогідність попадання керамічної крихти в двигун автомобіля, що приведе до необхідності капітального ремонту.

Каталізатор

Серед проблемних місць відзначається і картер двигуна. Проте складнощі тут виникають переважно із-за недотримання встановлених виробником норм при складанні. Перетяжка силової пробки призводить до необхідності заміни деталі, але частенько місце поломки просто варять.

Розбирання двигуна

Пошкодити картер двигуна ударом каменю практично неможливе – захищає підрамник, який візьме удар на себе. Проте повністю виключати таку можливість не слід, відомі випадки, коли картер ушкоджувався саме каменями.

Також особливо виділяються ще дві досить серйозні проблеми в Шевроле Епіка – істотне зростання споживання масла, а також задири на циліндрах і колінчастому валу. При цьому усунути ці уразливості буде не дуже легко.

Циліндри

Зростання споживання масла пов'язане з раннім старінням сальників клапанів, а також з системою вентиляції картера, що не дуже добре пропрацювала. Рідше проблема пов'язана із закоксуваннням кілець поршнів. Лікується це зниженням міжсервісного інтервалу з 15 тисяч до 10 тисяч км пробігу.

У такому разі витрата масла скорочується з 3-5 літрів до 1 літра в період між замінами мастильного матеріалу. Проте навіть такий підхід все одно не позбавляє від необхідності проведення надалі капітального ремонту двигуна. Ось в цьому випадку і проявляються основні переваги 2-літрового силового агрегату над 2,5-літровим.

Двигун 2.5

Чавунні гільзи на 2-літровому двигуні легко піддаються відновленню і проведенню ремонтних робіт. А ось алюсилові гільзи із задирами являються, по суті, вироком для усього блоку.

Циліндри двигуна 2.5

Пов'язано це з мінімальною товщиною міжциліндрової перегородки. Далеко не кожен сервіс візьметься за установку нової гільзи, що помітно ускладнить виконання ремонту Шевроле Епіка. Хоча, навіть у разі ремонту вона все одно буде тонкою, а значить надалі можливі проблеми.

Відновлення блоку циліндрів

У таких випадках іноді практикується даунсайдинг – зменшення діаметру циліндра зі зниженням робочого об'єму і установкою товстих ремонтних гільз. Одним з популярних донорів для цієї моделі авто стає двигун Nissan GH16DE. Своїх власних ремонтних розмірів в цьому випадку немає.

Ще однією серйозною проблемою є відмова маслонасоса, розташованого в картері і приводиться в дію ланцюгом. Основна несправність – заклинювання. Передумови стандартні – низький рівень масла і його забруднення, його недостатня в'язкість або перегрівання.

Маслонасос

Проблем, в реальності, досить багато, але більшість з них не проявлятимуться у власників Шевроле Епіка, які добре піклуються про авто. Особливо у такому разі порадує двигун 2.0 – при хорошому догляді він може прослужити до капітального ремонту більше 400 тисяч км пробігу.

Двигун 2.0 компонувався переважно з 5-тиступінчатою механічною коробкою перемикання передач. Проте у продажу були доступні і варіанти з 5-тиступінчатою АКПП. Авто з силовим агрегатом об'ємом 2.5 літра оснащувалися тільки АКПП. З 2008 року на них почали встановлювати 6-тиступінчатий автомат.

Зняття КПП

Власники автомобілів з МКПП нерідко відмічають появу хрускоту при включенні 1 і 2 передач. Більше того, в екземплярах кінця 2010 року і 2011 року частенько вибиває 1 або 4 передачі.

МКПП

Така проблема Шевроле Епіка пов'язана з недоліками складання, і як правило проявляється в гарантійний період. Проте подібні симптоми можуть спостерігатися і при пробігу більше 50-100 тисяч км.

Вижимний підшипник і головний циліндр зчеплення частенько можуть зажадати заміни при пробігу до 100 тисяч км. В цілому, зчеплення може прослужити до 200 тисяч км, після чого знадобиться повна заміна. Досягти такого показника можна при дбайливій експлуатації авто.

Вижимний підшипник

П'ятиступінчаста автоматична коробка перемикання передач є японською розробкою. AV5551SN – АКПП на першому поколінні авто, має слабке місце. Уразливі соленоїди, які служать до 100, максимум 150 тисяч км пробігу. Рідше проблеми виникають з гідроблоком.

Зчеплення

При своєчасній заміні трансмісійної рідини – кожні 60 тисяч км пробігу, термін експлуатації цієї АКПП істотно зростає. Якщо ж не проводити заміну масла своєчасно, то серйозний ремонт знадобиться вже пи досяганні відмітки в 200 км пробігу.

Шестидіапазонний автомат Шевроле Епіка 6T40 був розроблений інженерами GM. Такий варіант істотно поступається по надійності і характеристикам японському варіанту. Проблеми можуть початися вже в перші 50 тисяч км пробігу.

Однією з основних проблем стає теча сальника приводу. Відмітно, що протікає переважно лівий сальник. Серйозніші поломки починаються після 70-100 тисяч км пробігу.

Сальник приводу

Зокрема, зношуються соленоїди і гідротрансформатор. Трохи пізніше можливе руйнування хвилястою пружини чи стопорного кільця. 6Т40 досить чутлива до якості використовуваного трансмісійного масла. Проводити його заміну краще через кожні 40 тисяч км.

Деякі проблеми можуть спостерігатися і в ходовій Шевроле Епіка. Сайлентблоки задніх важелів і передні амортизатори не доживають до 100 тисяч км пробігу. Передні важелі і задні амортизатори прослужать трохи більше.

Амортизатор

Передні ступичні підшипники зажадають заміни через 80 тисяч км пробігу. Задні прослужать до 150 тисяч км пробігу, після чого також знадобиться проведення заміни. Усі підшипники міняються у зборі зі ступицею.

Ступичний підшипник

Рульова рейка може потекти або почати стукати після 100-150 тисяч км пробігу.

Рульова рейка

Через 70 тисяч км пробігу можуть почати підклинювати задні гальмівні супорта.

Гальмівний супорт

Відзначається посередня якість лакофарбного покриття. Проте метал кузова не схильний до корозії. Через 3-4 роки експлуатації можливе спучення фарби на капоті і кришці багажника Шевроле Епіка. За цей час втрачає зовнішній вигляд і емблема, розташована на гратах радіатора.

Кузов

Після 100-150 тисяч км пробігу можливі проблеми з роботою датчика парктроніка, компресора кондиціонера і генератора. Також необхідно звернути увагу і на стан моторчика печі, зношуються щітки або згорає терморезистор. Не варто виключати і вихід з ладу датчика присутності правого пасажира.

Генератор

В цілому, за наявності хорошого догляду, автомобіль порадує відсутністю серйозних проблем, особливо варіант з двигуном 2.0. Звичайно, можуть виникати окремі неполадки, але їх рішення не зажадає серйозних вкладень і тривалого пошуку запчастин.

Якщо ж брати варіант з двигуном 2.5, то у такому разі доведеться істотно вкластися в капітальний ремонт силового агрегату.


Коментарі» Всі статті

Корисні статті

Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання 04.04.2024 Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання

Перевірка котушки запалювання Чері Тіго ​ Ремонт ключа...

Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика 25.03.2024 Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика

  Рекомендації по заміні підшипника генератора...

Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція 11.02.2022 Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція

Перші проблеми з рульовою рейкою Шевроле Лачетті зазвичай...

Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті 28.01.2022 Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті

Під час ремонту або планового огляду Шевроле Лачетті виникає необхідність у...

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос 14.01.2022 Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

При плановій заміні високовольтних проводів і свічок Деу Ланос...

Погано гріє пічка Шевроле Лачетті 31.12.2021 Погано гріє пічка Шевроле Лачетті

​ Система опалення салону Шевроле Лачетті схильна до деяких...

Всі статті »

.