Пн-Пт 9:00-18:00
     Сб 9:00-14:30

RU | UA

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

Відгуки: 0

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

При плановій заміні високовольтних проводів і свічок Деу Ланос фахівці рекомендують проводити діагностику котушки запалювання. Адже використання нових витратників при неправильно працюючій котушці не принесе потрібного ефекту.

Артикул котушки запалювання ЗАЗ Ланос:

Навіть невелике відхилення від норми в робочих параметрах котушки запалювання Daewoo Lanos може помітно погіршити роботу двигуна. Часто таке буває, що малодосвідчені водії просто не помічають, як мотор починає все гірше і гірше функціонувати.

Котушка запалювання Ланос

Діагностика котушки запалювання Ланос

Зрозуміло, котушка запалювання має пристойний термін служби. При грамотній експлуатації автомобіля котушка ЗАЗ Ланос може відпрацювати 200 000 (км) пробігу і навіть понад це.

Але фахівці все ж рекомендують час від часу перевіряти відповідність робочих параметрів котушки запалювання еталону. Зазвичай перевірку проводять разом із заміною свічок запалювання. Це через кожні 30 000 (км) пробігу.

Але цілком допустимо і збільшити інтервал перевірки до 60 000 (км), коли проводиться заміна ВВ-проводів.

Суть перевірки котушки запалювання полягає в тому, щоб перевірити опір на вторинній обмотці. Опір повинен перебувати в межах 5-6 (кОм). При цьому значення опору на різних висновках має бути однаковими. Звичайно, допускається невелика похибка, буквально в 0,1 (кОм).

Котушка запалювання Деу Ланос перевіряється за наступним принципом:

 • Знімаємо з котушки високовольтні дроти. Наконечники проводів сидять на котушці за рахунок щільного натягу. Інший раз доводиться прикладати до них силу.

Знімаємо з котушки високовольтні дроти

 • Налаштовуємо прилад вимірювання. Тестер потрібно перевести в режим вимірювання опору. Якщо є можливість вибору порогу чутливості, то необхідно повернути регулятор в положення 20 (кОм).

Налаштовуємо прилад вимірювання

 • Заміряємо опір на висновках 1 і 4. Залежно від котушки і двигуна опір може варіюватися від 5 до 6 (кОм). У середньому опір становить 5,4 (кОм).
 • Повторюємо замір на висновках 2 і 3.

Якщо перша і друга пара висновків мають однаковий опір, то можна вважати, що котушка ZAZ Lanos є повністю справною.

Допустима невелика похибка. Котушку можна вважати справною, якщо опір на висновках 1 і 4 дорівнює 5,4 (кОм), а між висновками 2 і 3 опір знаходиться в межах 5,3 (кОм).

Якщо замір опору показав вищу різницю, наприклад 5,4 і 5,2 (кОм), то котушку потрібно буде міняти.

Заміна котушки запалювання ЗАЗ Ланос

При заміні котушки запалювання не повинно виникнути ніяких складнощів. Цей вузол розташований у верхній частині моторного відсіку. До котушки можна вільно підібратися.

 • Вимикаємо роз'єм живлення котушки запалювання ЗАЗ Ланос. Рухливість дротової колодки обмежена фіксатором. Потрібно придавити стопор і звільнити роз'єм.

Вимикаємо роз'єм живлення котушки запалювання ЗАЗ Ланос

 • Знімаємо з котушки дроти. Не рекомендується смикати за сам провід. Через щільну посадку наконечників провід може якщо і не відірватися, то пошкодитися. Пошкодження може знайти прихований характер, що надалі вимагатиме проведення діагностики.

Знімаємо з котушки дроти

 • Відкручуємо і знімаємо котушку Деу Ланос. Цей вузол має 3 точки фіксації. Котушка запалювання сидить на шпильках і притискається гайками з головкою під ключ на 10.

Відкручуємо і знімаємо котушку Деу Ланос

 • Ставимо на місце старої котушки нову і збираємо вузол у зворотній послідовності.

При заміні котушки слід оглянути простір навколо кронштейну і особливо під ним. Якщо в районі кронштейну котушки запалювання будуть потіки моторної олії, то доведеться змінювати прокладку.

Артикул прокладки котушки запалювання Деу Ланос: 96351738-GENERAL MOTORS.

Швидка діагностика котушки запалювання Ланос

Бувають випадки, коли некоректна робота мотора застає водія зненацька в дорозі. Таке може статися, що під рукою не опиниться тестера, щоб проконтролювати опір котушки. Виключити або підтвердити поломку котушки запалювання можна швидким методом.

Суть швидкої перевірки котушки запалювання ЗАЗ Ланос полягає в тому, щоб упевнитися в наявності іскрового заряду. Якщо на якійсь свічці не буде іскри, значить на цей висновок котушки запалювання надходить невідповідна еталону напруга.

Алгоритм перевірки іскри:

 • Витягуємо головку високовольтного дроту.
 • Вставляє в головку свічку запалювання. Використовуйте додаткову свічку. Вона повинна бути свідомо справною. Найкраще взяти свічку запалювання з набору нових свічок, які повинні лежати в автомобілі про запас, як і багато інших запчастин Ланос.

Вставляє в головку свічку запалювання

 • Розташовуємо свічку так, щоб вона торкалася маси двигуна. Найкраще вперти свічку у корпус ГБЦ. Для цього знадобиться якийсь виступ.
 • Просимо напарника завести автомобіль. Йому потрібно прокрутити стартер за допомогою ключа запалювання. У цей момент майстер повинен стежити, щоб ніде не торкнутися металевої поверхні в моторному відсіку. В іншому випадку можна буде отримати удар струмом.
 • Контролюємо іскровий розряд на свічці. Якщо іскра є, значить цей висновок котушки повністю справний.

Контролюємо іскровий розряд на свічці

Слід окремо сказати, що в процесі даної перевірки навколо моторного відсіку буде створено магнітне поле. Якщо в тілі людини є якісь імпланти з електроживленням, то можна буде через них отримати сильний удар струмом.

Цей метод перевірки не підходить для тих майстрів, хто носить імпланти з власним електроживленням.

Додаткова інформація

Якщо діагностика показала несправність котушки запалювання Деу Ланос, то не варто поспішати ставити нову котушку. Справа в тому, що винуватцем неправильної роботи котушки запалювання може бути проводка.

Відомо чимало випадків, коли невідповідний еталону опір на висновках котушки було спровоковано окисленими контактами на роз'ємі.

Перед заміною старої котушки ЗАЗ Ланос потрібно спочатку очистити контакти на роз'ємі. Якщо профілактика контактів не дасть результатів, то додатково потрібно буде перевірити проводку на обрив і коротке замикання.


Коментарі» Всі статті

Корисні статті

Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання 04.04.2024 Не повертається ключ у замку запалювання Чері Тіго, ремонт ключа запалювання

Перевірка котушки запалювання Чері Тіго ​ Ремонт ключа...

Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика 25.03.2024 Заміна підшипника генератора Лачетті та натяжного ролика

  Рекомендації по заміні підшипника генератора...

Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція 11.02.2022 Заміна рульової рейки Шевроле Лачетті, покрокова інструкція

Перші проблеми з рульовою рейкою Шевроле Лачетті зазвичай...

Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті 28.01.2022 Параметри комп'ютерної діагностики Шевроле Лачетті

Під час ремонту або планового огляду Шевроле Лачетті виникає необхідність у...

Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос 14.01.2022 Як перевірити котушку запалювання Деу Ланос

При плановій заміні високовольтних проводів і свічок Деу Ланос...

Погано гріє пічка Шевроле Лачетті 31.12.2021 Погано гріє пічка Шевроле Лачетті

​ Система опалення салону Шевроле Лачетті схильна до деяких...

Всі статті »

.